Nieuw Kleuteronderwijs Lager onderwijs Buitengewoon basisonderwijs

Versterk het ICT-beleid in je school

Als ICT-coördinator speel je een sleutelrol in de digitale ontwikkeling van je school. In deze vorming leer je hoe je visie, beleid en klaspraktijk met elkaar verbindt. Je krijgt inzicht in veranderingsprocessen en ondersteunt het schoolteam bij het realiseren van doordachte en effectieve digitale didactiek. Zo bouw je gericht aan een gedragen ICT-visie en maak je echt het verschil op school. 

Over de opleiding

Je krijgt houvast om je taken helder en gestructureerd aan te pakken. Je maakt kennis met concrete tools en werkvormen om samen met je schoolteam het ICT-beleid uit te bouwen.

Daarnaast werk je aan een duidelijke, schooleigen visie op ICT. Zo leg je een stevige basis om samen met je collega’s doelgericht stappen te zetten.

Ook jouw eigen noden als ICT-coördinator komen aan bod. 

Via uitwisseling met andere deelnemers, de lesgever, goede praktijken en intervisie krijg je antwoorden op je concrete vragen.

Voor wie

Startende en ervaren ICT-coördinatoren

Programma

Tijdens drie dagen in Huis Madou komen deze onderwerpen aan bod:

  • Taak ICT-coördinator en leerplan digitale competenties
    Wat wordt er precies verwacht van een ICT-coördinator? Je maakt kennis met de relevante regelgeving en vertaalt die naar je eigen schoolpraktijk. Daarnaast krijg je concrete tips en handvatten om de minimumdoelen en het leerplan doelgericht te integreren in de klaspraktijk.
  • Beleidsplan ICT
    Elke school voert een ICT-beleid. De vooropgezette (minimum)doelen, middelen en tijd worden in een plan uitgezet. Je krijgt een heldere en werkbare tool om aan deze verwachting te voldoen en om de eigen ICT-werking te verankeren.
  • Coaching
    • Je versterkt je coachingsvaardigheden om in gesprek te gaan met jouw collega’s. Zo bouw je aan een constructieve cultuur binnen het team.
    • Je leert welke randvoorwaarden nodig zijn om constructief in gesprek te gaan
    • Je gaat met tools aan de slag die inzicht geven.
  • Computationeel denken en blended leren
    We bieden een aanpak aan om het computanioneel denken, of het leren denken als een computer’ aan te leren bij de leerlingen. Coderen en programmeren zijn een middel daartoe. In deze module leer je dit aanpakken in jouw klas en op school.
    Daarnaast ontdek je meer over blended leren, over face-to-face en digitaal leren. Je komt tot een ​‘blended’ didactisch model dat de sterktes van beide combineert.
  • Mediawijsheid, e-veiligheid, AI
    In een snel veranderende digitale samenleving is het belangrijk om bewust, kritisch en ethisch om te gaan met media en informatie.
    Aan de hand van praktische tips en herkenbare voorbeelden werk je toe naar een actieplan waarbij je als ICT-coördinator de leerlingen en leraren leert op een doordachte manier om te gaan met devices, privacy, regelgeving, cyberpesten en meer.
    Artificiële intelligentie biedt kansen om het leren en lesgeven te versterken. Je leert A.I. positief en doelgericht aan te wenden in de school- en klaspraktijk.
  • Evalueren met ICT en goede praktijken delen
    Je maakt kennis met methodieken om ICT-competenties te evalueren en te rapporteren. Daarnaast krijg je tips om leerlingen te evalueren met behulp van ICT.
    We eindigen het traject met het delen van voorbeelden uit de praktijk, gaat hierover in interactie en leert maximaal van en met elkaar.

Data en locaties

Start op donderdag 15 oktober 2026 in Brussel

Toon details SCHRIJF JE IN
Sessies
Titel Taak ICT-coördinator en leerplan digitale competenties Locatie en lesgever Huis Madou
Frank Van Overstraeten
Datum en uren donderdag 15 oktober 2026
09:00 - 12:00
Titel Beleidsplan ICT Locatie en lesgever Huis Madou
Frank Van Overstraeten
Datum en uren donderdag 15 oktober 2026
13:00 - 16:00
Titel Coaching Locatie en lesgever Huis Madou
Frank Van Overstraeten
Datum en uren maandag 8 maart 2027
09:00 - 12:00
Titel Computationeel denken en blended leren Locatie en lesgever Huis Madou
Frank Van Overstraeten
Datum en uren maandag 8 maart 2027
13:00 - 16:00
Titel Mediawijsheid, e-veiligheid, AI Locatie en lesgever Huis Madou
Frank Van Overstraeten
Datum en uren donderdag 27 mei 2027
09:00 - 12:00
Titel Evalueren met ICT en goede praktijken delen Locatie en lesgever Huis Madou
Frank Van Overstraeten
Datum en uren donderdag 27 mei 2027
13:00 - 16:00
Tarieven voor het hele traject
Type Leden Tarief 462 euro
Type Niet-leden Tarief 508 euro
Cursuscode

FBICT D1 1000

Praktisch

Functietraject
3 volledige dagen in Huis Madou Brussel

Online aansluiten bij de fysieke sessies is niet mogelijk.

Huis Madou
Bischoffsheimlaan 1-8
1000 Brussel
Routebeschrijving
Data en locaties

Heb je een vraag?

Greet Guldemont
02 506 50 99