Zelf een STEM-project uitwerken? Aan de hand van een thema ga je volgens de STEM-didactiek aan de slag. We besteden de nodige aandacht aan de opbouw en de integratie van wetenschappelijke onderzoeksmethodes. Nadien kan je in jouw klas onmiddellijk aan de slag met een volledig uitgewerkt STEM-project.
Vorming georganiseerd door Centrum Nascholing Onderwijs van UA
Project 1: Kleven als een gekko
Wat is biomimicry? Hoe passen dieren en planten zich aan om te overleven? Hoe kan de maatschappij zich hierdoor laten inspireren? We gaan op onderzoek en bekijken hoe biomimicry wordt toegepast in het dagelijkse leven.
Project 2: Speel je mee? Een uitgewerkt STEM-project rond kunststoffen en 3D-printen
Hoe maak je zelf een duurzaam reisspel? Welke soorten kunststoffen bestaan er en hoe kan je die bewerken? Verder gaan we dieper in op het maken van ontwerpen in 3D en het omzetten van ontwerpen naar een printbaar bestand.
Project 3: Maak zelf een verticale windturbine
Wil je samen met je leerlingen onderzoeken hoe windenergie ons kan helpen om België klimaatneutraal te maken?
Ontdek de kracht van verticale windturbines en de efficiëntiewinst die ze kunnen bieden ten opzichte van horizontale varianten.
Je gaat zelf aan de slag met hands-on onderzoeks- en ontwerpopdrachten, waarbij je o.a. de tandwielverhoudingen, de soort wieken, en het aantal lamellen en hun eigenschappen onderzoekt en analyseert.
| Titel | Locatie en lesgever | Datum en uren |
|---|---|---|
| Titel STEM-project voor de 1ste graad secundair onderwijs - Project 3: Maak zelf een verticale windturbine |
Locatie en lesgever
Universiteit Antwerpen - Campus Drie Eiken
|
Datum en uren
dinsdag 17 maart 2026
13:30 - 16:30 |
| Type | Tarief |
|---|---|
| Type Deelname en syllabus | Tarief 66 euro |
Smaakmaker
Vorming georganiseerd door CNO (Centrum Nascholing Onderwijs van UA)
Ben je STEM-leerkracht en heb je fijne collega’s die ook met STEM bezig zijn? Dan is deze hands-on nascholing écht iets voor jullie! In team werk je aan krachtig, geïntegreerd STEM-lesmateriaal, helemaal op maat van jullie leerlingen. Met de beproefde iSTEM-aanpak ontdek je hoe samenwerking tussen S-, T-, E- en M-leerkrachten leidt tot sterke projecten waarin vakken elkaar versterken in plaats van naast elkaar te staan.
Je hoeft geen doorwinterde STEM-expert te zijn. Je eigen vakkennis, motivatie en zin om samen iets moois neer te zetten zijn meer dan genoeg.
Zin om STEM-onderwijs écht te laten leven in je school? Is STEM voor jou meer dan een modewoord? Ga er dan echt mee aan de slag. Samen met je team. Samen met ons.
Vorming georganiseerd door Centrum Nascholing Onderwijs van UA