Je klas is een paradijs van hoeken en materialen. Hoe kan je als leerkracht inzetten op een krachtige leeromgeving? Hoe ga je de spelontwikkeling van je kleuters vertalen naar een rijke klasinrichting? Hoe ga je de hoeken inrichten en zorgen we voor opbouw binnen onze school?
Meespelen als leerkracht, dat is een doelbewuste activiteit waarin we gaan investeren. Zodat je in interACTIE gaat met je kleuters.
Tijdens deze vorming leer je:
- Wat de grondvoorwaarden zijn van goed kleuteronderwijs;
- Hoe je de leeromgeving van je klas sterk kan inrichten en vormgeven vanuit de spelontwikkeling van je kleuters;
- Dat meespelen een volwaardige activiteit is en hoe je dit kan realiseren;
- Welke rol je kan aannemen om je met je kleuters beter in contact te komen.
"Sinds ik meespelen bewust ga inplannen, kan ik veel gerichter inspelen op de noden en sterktes van mijn kleuters."
Ilse, kleuterleerkracht
"Door deze vorming zijn we binnen ons kleuterteam sterk gaan inzetten op de klasinrichting en leerden we veel van elkaar."
Kaat, beleidsondersteuner kleuterschool